Zbulohet dosja e errët e Beratit të “It’s my love”: U dënua se rrahu të dashurën

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Berat Xhelili, personazhi i njohur për publikun nga emisioni “It’s my love” duket se ka pasur një të kaluar të errët.

Pak muaj para se të futej në këtë reality show, përkatësisht në shtator të vitit të kaluar, ai ishte shpallur fajtor për dhunë fizike ndaj një gruaje.

Rastin e ka denoncuar organizata “Gender Equality”. Sipas njoftimit, rasti ka ndodhur në fshatin Komoran, ku Berati i njohur si “El Dorado” ka ushtruar dhunë fizike ndaj të dashurës, pasi ishin fjalosur lidhur me paratë të cilat i kishte marr i pandehuri në shumë prej 230 eurosh nga e dëmtuara.

Në aktgjykim thuhet se Berat Xhelili ka përdorë forcë fizike ndaj saj duke e goditur me grushta në fytyrë, e duke e tërhequr nga flokët ku si pasojë i ka shkaktuar dëmtime të lehta trupore në formë të gërvishtjeve në fytyrë, shkulje e flokëve përpara dhe lëndim i dy dhëmbëve të sipërm.

Këto dëmtime janë shkaktuar si rezultat i veprimit të kombinuar mekanik të mjetit të fortë mbrretës dhe të mrehtë.

Ai ishte dënuar me gjobë në shumë prej 620 eurosh në të cilin dënim përfshihej edhe koha e paraburgimit prej 31 ditësh.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera