U duk se po qan, por çfarë ndodhi me Vasfije Krasniqin në Kuvend

Publikuar më:

Deputet e opozitës sot kanë diskutuar me tensione me ministren e Jashtme Donika Gërvallën, e cila gjatë fjalimit të saj në Kuvend i akuzoi deputetët e PDK-së se vetë e kanë krijuar Gjykatën Speciale dhe i kanë dërguar në Hagë ish-bashkëluftëtarët, si dhe janë përgjegjës për korrupsionin në vend.


Tensionet e ngritura në sallë kanë ndikuar që të ndërpritet seanca, duke shkuar në pauzë 20-minutëshe.

Pas kësaj, deputetja e VV-së, Vasfije Krasniqi Goodman, ka pësuar një incident.

Asaj iu lakua këmba teksa po zbriste nga foltorja e Kuvendit.

Kjo si duket i shkaktoi asaj shumë dhimbje, të cilat i manifestoi me anë të mimikës së saj.

JU REKOMANDOJMË