Testin për COVID-19, tani mund ta bëni edhe në Mitrovicë e Vushtrri

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Ministria e Shëndetësisë ka licensuar edhe tetë laboratore tjera private për kryerjen e testimeve për COVID-19.


Këtë e ka bërë të ditur MSh nëpërmjet një komunikate për media teksa nuk është saktësuar nëse të njëjtat kanë leje edhe për kryerjen e testeve PCR apo vetëm ata serologjik.

Kjo është lista e tretë e laboratoreve private të licensuara.

Në listën e parë janë licensuar 29 laboratore, teksa në listën e dytë gjithësej 10 laboratore.

Këto laboratore do të jenë nën mbikëqyrjen konstante të Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, lidhur me kurdisjen e mundshme të çmimeve për kryerjen e testeve për COVID-19.

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera