Suedezi Anton Pettersson erdhi ta vizitojë Mitrovicën dhe u dashurua me Trepçën

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Anton Pettersson është suedezi nga qyteti Falkenberg, i cili ka zgjedhur ta vizitojë Mitrovicën për disa ditë.

Kur vendosi të vijë, ai u kishte kërkuar miqve kosovarë që ta dërgonin për të parë ndeshje sportive, shkruan “Jepi zë”.

Me të ardhur, Antoni ndoqi dy ndeshjen e Trepçës në Supërkupën Mbarëkombëtare, dhe përfundoi i dashuruar me klubin.

Ai i ka thënë “Jepi zë” se po i pëlqen atmosfera dhe gjithçka në Mitrovicë.

E sonte, kur shkoi në Restaurantin e njohur në Mitrovicë, “Koha”, takoi edhe basketbollistët e Trepçës.

Me këtë rast, Antoni realizoi edhe fotografi me kupën e fituar nga Trepça, duke u bërë pjesë e festës.

Të fundit

Lajm i bujshëm: Behxhet Pacolli i interesuar ta blejë Manchester United

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm,...

Lajme të tjera