S’ka para: KH Trepça heqë dorē nga Superliga, do të bëjnë gara në një ligë më poshtë

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Njëri ndēr klubet më me traditë tē në hendbollin kosovar, KH Trepça, ēshtē tērhequr nga Superliga, pēr shkak tē kushteve tē rënda financiare.

Këtë gjë e ka konfirmuar edhe sekretari i FHK-sē Izet Gjinovci, i cili ka thënë se KH Trepça ka bërë kërkesë për largim nga elita e hendbollit kosovar

Sipas tij, mosorganizimi i kryesisë dhe anashkalimi total nga Komuna e Mitrovices kanë bërë që KH Trepça, ta bëjë këtë hap të madh mbrapa.

Ndryshe, “Jepi zë” ka raportuar së fundmi për gjendjen e rëndë në këtë klub, i cili po nxirrte frymën e fundit para këtij kapitullimi.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera