Shteti e harroi, klubi hendbollistik “Trepça” do të shpëtohet nga qytetarët

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Klubi i Hendbollit “Trepça” e paralajmëroi tërheqjen nga garat e Superligës për shkak se nuk kishin asnjë para, mirëpo duket se një dritë në fund të tunelit u paraqit.


Ish-sportisti dhe biznesmeni, Lindrit Misini, ka theksuar se do t’i dalë në ndihmë klubit të hendbollit së bashku me disa shokë biznesmenë.

Ai me këtë rast ka thumbuar institucionet përgjegjëse, pasi askush nuk i doli ndihmë klubit.

“Pas shqetësimit se qka është duke i ndodhur KLUBIT HEMBOLLISTIK TREPÇA unë si Lindrit një qytetar i thjeshtë dhe një dashamir i sportit i cili e di mirë qka do të thot emri TREPÇË,do të mobilizohemi me shokë të cilët e kan dasht dhe dojnë këtë qytet,dhe KH TREPÇA do të garoj edhe sivjet në superlig!!! E ju vazhdoni fushatën!!!”, ka shkruar ai.

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera