Shqiptarit i del xhelozia jashtë kontrollit: E lidh në karrige gruan dhe e mban për orë të tëra

Zëri qytetar

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

Një shqiptar 40-vjeç që banonte në Bolzano u arrestua nga policia italiane me akuza të rënda për rrëmbim, torturë dhe keqtrajtim në familje.

Viktima e dhunës ishte partnerja e tij që bashkëjetonte. Gruaja në fjalë prej muajsh kishte pësuar keqtrajtime të ndryshme, të shkaktuara nga xhelozia e burrit.

Episodi më serioz, për të cilin ai akuzohet për rrëmbim dhe torturë, daton rreth dhjetë ditë më parë: gruaja u lidh në një karrige dhe u torturua për dy orë, me një thikë të drejtuar disa herë në gjoks. Ai i preu lëkurën me thikë duke i lënë shenja që me shumë mundësi do t’i mbesin për gjatë gjithë jetës.

40-vjeçari e kishte shoqëruar gruan në spital, por ajo u kishte thënë mjekëve se kishte rënë nga biçikleta. Megjithatë hetimet kishin filluar dhe gruaja më pas u kishte shpjeguar hetuesve se ajo ishte në të vërtetë viktima e keqtrajtimit të partnerit të saj, i cili më pas u arrestua.

Sipas shpjegimeve që ka bërë 40-vjeçari i arrestuar, bashkëjetuesja e tij gënjen pasi është droguar dhe fillon të shpikë skena.

Të fundit

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Lajme të tjera