Shembull i mirë: Agim Bahtiri bashkë me drejtorët komunalë do ta presin kryetarin e ri, Bedri Hamza

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Kryetari i zgjedhur i Mitrovicës, Bedri Hamza nesër pritet ta marrë edhe zyrtarisht detyrën e të parit të komunës.

Jepi zë ka mësuar se Hamza do të pritet nga kryetari në detyrë, Agim Bahtiri dhe nga drejtorët komunalë.

Me këtë rast Mitrovica tregon kulturë të larte politike, dhe jo hatër mbetje.

Hamza do të betohet nesër në seancën e Kuvendit Komunal ku do të marrë edhe zyrtarisht detyrën.

Ndryshe, Hamza e ka mposhtur Bahtirin në rundin e parë të zgjedhjeve në Mitrovicë.

Bahtiri e kishte uruar Hamzën përmes telefonit për fitoren e bindshme në këto zgjedhje.

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera