Shefqet Krasniqi i ndryshon deklaratat: Edhe une gaboj ndonjëherë

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Imami i famshëm në Kosovë për qendrimet e tij, Shefqet Krasniqi është shprehur se ka gabuar me deklaratat e tij të mëparshme.

Në një lidhje në “skype” me gazetaren Sibora Bitri në Abc Live, Krasniqi tha se ndonjëherë edhe ka gabuar me deklaratat e tij.

“Edhe unë njeri jam. Mund të gaboj në ato që them, por pres që fjalët e mia të kundërshtohen në rastet kur e kam gabim”, tha Krasniqi ne ABC.

Krasniqi foli mbi transplantin e zemrës së një derri në trupin e njeriut duke thënë se ajo mund të bëhej vetëm në rastet kur bëhet fjalë për një zgjedhje mes jetës dhe vdekjes.

“Ne sigurisht që zgjedhim jetën”, tha Krasniqi.

Më herët ai ishte deklaruar kundër kësaj gjëje në mediat e Kosovës, por duket se tashmë ka ndryshuar mendim, siç deklaroi në ABC.

Të fundit

OBSH jep një lajm të mirë: Kufizimet dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Ndalimet ndërkombëtare të udhëtimit duhet të lehtësohen ose të hiqen krejtësisht. Sipas rekomandimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). OBSH ka publikuar një...

Ndalon dhimbjen menjëherë por OKI ka efekte anësore serioze

Medikamenti  OKI kundër dhimbjeve është njëri nga më të kërkuarit pothuajse në të gjitha barnatoret e vendit. Ani pse efekti i tij për ndaljen e...

Lajme të tjera