Seksologu mesazh për kosovarët gjatë verës: Mos e shmangni seksin, i nxehti mposhtet me të nxehtë

Zëri qytetar

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

Seksologu Hajrullah Fejza ka përçuar një mesazh tek publiku kosovar lidhur me marrëdhëniet seksuale përgjatë stinës së verës.

Fejza, në emisionin ‘Natë Vere’ të transmetuar në T7, ka bërë një analogji interesante teksa ka shpjeguar shkencërisht mënyrën e ftohjes së trupit pas aktit intim.

“Për shkak se jemi në verë, po iu them se edhe pse është nxehtë mos e shmangni seksin, sepse seksi është i nxehtë dhe është ajo formula që i nxehti mposhtet me të nxehtë. Pasi që të kryhet marrëdhënie seksuale, trupi ftohet dhe është në gjendje sikur të qëndrohet në një ambient me klimë”, ka deklaruar ai.

I njëjti ka folur edhe për divorcet dhe arsyet se pse po ndodhin, teksa ka thënë se marrëdhëniet seksuale janë çelësi në një lidhje.

“Nuk ka më divorce për shkaqe banale. Divorcet kryesisht po bëhen për shkak të mospërmbushje seksuale. Seksi është çelësi, u thy çelësi thehet edhe lidhja, nuk funksionon”, ka shtuar tutje Fejza.

Të fundit

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Lajme të tjera