Rikthehet rivaliteti i vjetër: Adelina Ismajli ‘thumbon’ Leonora Jakupin, pas shkarkimit të vëllait të saj

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Siç ishte komentuar mjaft shumë ‘mosmarrëveshja’ që kishin mes dy artisteve të njohura shqiptare Adelina Ismajli dhe Leonora Jakupi, duket se dyshja nuk i kanë rregulluar raportet me njëra-tjetrën akoma.

Pas shkarkimit të 11 diplomatëve nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ndër ta ishte vëllau i këngëtares nga Drenica, Leonora Jakupit, Adnan Jakupi, raporton GazetaBlic

Ai mbante pozitën e Këshilltarit në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe ishte edhe sekretar i dytë në Ambasadën e Kosovës në Shqipëri.

Ndërkohë që këngëtarja e njohur Adelina Ismajli, ka reaguar në InstaStory, ku ka shkruar “Fshisë, fshisë, dadës”, duke lënë të nënkuptojë se ka ‘thumbuar’ Leonorën, me të cilën nuk i ka raportet fare të mira.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera