Rikthehen bastoret, në Mitrovicë futen mbi 10 mijë euro në dy tiketa për ndeshjen Liria-Trepça

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

Rikthehen ndeshjet e luajtura në bastore. Por, e vecanta e kësaj here është se nuk po flasim për Superligën, por për Ligën e Parë!

Mediat sportive kanë siguruar dy tiketa që janë luajtur me shifra relativisht të mëdha për ndeshjen e xhiros së katërt mes Lirisë dhe Trepcës.

Mësohet se tiketat janë luajtur nga Mitrovica në bastoren “Unionbet”.

Kuota për fitoren e vendësve ka qenë 1.60.

Një prej tiketave është luajtur me 5000 euro, ku janë fituar 8000 euro.

 

Një tiketë tjetër është luajtur me 2000 euro, që solli fitimin e 3200 eurove.

Redaksia mëson që këto nuk janë tiketat e vetme që janë luajtur për këtë ndeshje.

Vrulli i shtypjes së tiketave për fitoren e Lirisë është ndalur vetëm pasi ka rënë kuota e tipit “1”.

Një gjë tjetër që e bën akoma më të dyshuar këtë sfidë është fakti i ndërprerjes së transmetimit të ndeshjes.

Në minutat e para, takimi i zhvilluar në “Përparim Thaci” po transmetohej nga një televizion i atjeshëm lokal, por transmetimi u ndërpre pas disa minutave.

Kurdisjet janë kanceri i futbollit kosovar dhe duket që dallimi i vetëm kësaj radhe është se ato kanë nisur të bëhen ende pa filluar mirë kampionati!

- Advertisement -

Të fundit

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i...

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur,...

Shpërthen muri i Trepçës, pellgu i mbetjeve industriale përfundon në lumin Ibër

Një pjesë e pellgut të mbetjeve industriale të Trepçës në Leposaviq u derdh në lumin Ibër dje vonë kur një pjesë e murit që...

Vushtrriasi Menduh Abazi, aderimi i PDK-së që u prit me më së shumti përkrahje

Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si prurje të reja shumë figura të njohura, të cilat u pritën nga kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Mirëpo...

Lajme të tjera