Rikthehen bastoret, në Mitrovicë futen mbi 10 mijë euro në dy tiketa për ndeshjen Liria-Trepça

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Rikthehen ndeshjet e luajtura në bastore. Por, e vecanta e kësaj here është se nuk po flasim për Superligën, por për Ligën e Parë!

Mediat sportive kanë siguruar dy tiketa që janë luajtur me shifra relativisht të mëdha për ndeshjen e xhiros së katërt mes Lirisë dhe Trepcës.

Mësohet se tiketat janë luajtur nga Mitrovica në bastoren “Unionbet”.

Kuota për fitoren e vendësve ka qenë 1.60.

Një prej tiketave është luajtur me 5000 euro, ku janë fituar 8000 euro.

 

Një tiketë tjetër është luajtur me 2000 euro, që solli fitimin e 3200 eurove.

Redaksia mëson që këto nuk janë tiketat e vetme që janë luajtur për këtë ndeshje.

Vrulli i shtypjes së tiketave për fitoren e Lirisë është ndalur vetëm pasi ka rënë kuota e tipit “1”.

Një gjë tjetër që e bën akoma më të dyshuar këtë sfidë është fakti i ndërprerjes së transmetimit të ndeshjes.

Në minutat e para, takimi i zhvilluar në “Përparim Thaci” po transmetohej nga një televizion i atjeshëm lokal, por transmetimi u ndërpre pas disa minutave.

Kurdisjet janë kanceri i futbollit kosovar dhe duket që dallimi i vetëm kësaj radhe është se ato kanë nisur të bëhen ende pa filluar mirë kampionati!

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera