Punëtori i MobilShopit e gjuan me telefon klientin, veç pse u ankua që u vonuan për t’ia rregulluar telefonin

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Telefoni i ri që e bleu në një MobilShop në Prishtinë, nuk e bëri rehat një qytetar, i cili me celularin e ri u kthye të nesërmen aty. Mirëpo, ndonëse problemi ishte te telefoni, një ankesë e tij nuk u prit mirë nga stafi i MobilShop, madje, ai pretendon se njëri prej punëtorëve e sulmoi.

Një qytetar kishte shkuar për të blerë një telefon të ri në një Mobil Shop në Prishtinë të shtunën rreth orës 16:00. Ani pse zgjedhjen dhe blerjen e kishte bërë brenda ditës, ai u detyrua që të kthehet përsëri të nesërmen në atë MobilShop, pasi që telefoni i ri nuk i punonte si duhet.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë bëjnë të ditur se punëtori i MobilShopit ia kishte marrë telefonin dhe i kishte thënë që të kthehet në lokal pas një orë, derisa ta bën instalimin e disa aplikacioneve.

Çfarë ndodhi pas një orë dhe si përfunduan palët në stacion policor?

Një orë më vonë, qytetari kthehet në MobilShop, mirëpo telefoni nuk i qe rregulluar ende. Këtu fillon konflikti.

Qytetari kishte filluar që të shprehte pakënaqësitë e tij për zvarritjen e punës, kur pretendon se punëtori i nervozuar e ka gjuajtur me telefon, duke e goditur në pjesën e gjoksit.

Klienti i cili e ka lajmëruar rastin në Polici, u ka thënë hetuesve policorë se është ndjerë i frikësuar.

Burimet e Sinjalit bëjnë të ditur se palët janë intervistuar dhe Prokurori ka urdhëruar që ndaj punëtorit të MobilShopit të iniciohet rasti “Sulm”.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera