Profesori kosovar bleu një qese rrush të thatë, u tmerrua çka i ndodhi kur e hapi

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Profesori Agron Dida, ka denoncuar një rast të një blerje të një produkti pa etiketë prodhuesi.


Dida përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se dje bleu një qese me rrush të thatë, dhe kur e hapi u tmerrua nga era që i vinte.

Postimi i tij: 

Dje bëra një gabim të madh! Bleva 1/2kg rrush të terur, pa etiketë të prodhuesit, në një stendë të tregtarëve ilegal, në rrugë jashta Tregut të madh të Prishtinës.

Sapo e çela qesen, tërë dhomën e mbushi nje erë tepër e rëndë, si me pas qenë naftalinë…

Kush ka ndonjë lidhje, le tia përcjellë këtë lajm Inspektoratit të tregut të Prishtinës, a ndonjë inspektori që e njeh.

Këtë qese me rrush e lash në podrum për me i përzënë minjt, shpresoj të kryej punë

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera