Policja mitrovicase flet për “Jepi zë”, tregon si erdhi tek takimi me fëmijët dhe përse i lidhi këpucën

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Policja mitrovicase, Shpresa Shala, ka marrë simpatinë e shumë qytetarëve me një gjest.


Teksa kontrollonte sheshin e qytetit, ajo pa një fëmijë që kërkonte ndihmë.

Nevoja e tij ishte interesante, pasi i ishte zgjidhur këpuca. Policja Shala, ani pse ka punë mjaft të rënda që i duhet të kryejë, nuk hezitoi t’ia lidh këpucën fëmijës.

E policja në fjalë, ka treguar për “Jepi zë” se cfarë bisedoi me fëmijët dhe pse iu afrua për t’ia lidhur këpucën.

Sipas saj, ajo ishte shqetësuar kur ka parë fmëijët pa prindër, dhe kjo ka qenë arsyeja pse është afruar tek ata.

Lexoni të plotë se cfarë tha policja Shala për rastin:

Ne kemi qenë duke ju tërhequr vërejtjën qytetarëve për vendosje të maskave mbrojtëse dhe rastësisht i kam pa këta femijet tu lujt, po nuk kam vrejt që i kanë prindërit afër.

Jam afru për me i pyet se ku i kanë prindërit dhe me pas kam vërejt që lidhset e këpucave i ka të zgjidhura. E kam pyet pse i ke këpucet e zgjidhura më tha se nuk di me i lidh. I kam thënë “a don t’i lidhi une?”, dhe ai më tha po.

Edhe jam afru ja kam lidh, pastaj më kanë bo shumë pyetje për pajisje hahhaha. Si psh “Kush ta ka jap armën?” Me femije cdoherë kënaqet njeriu

Kam qëndruar disa minuta me ta, derisa i kemi pa prindërit e tyre që po afrohen.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera