Policia blindon Prishtinën, ka paralajmërim për djegien e flamurit maqedonas

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Mbi 100 policë janë parë rrugëve të kryeqytetit gjatë mbrëmjes së sontme, shkruan “Jepi zë”.

Madje, përveç policëve që patrullonin në këmbë, rreth 6-7 vetura të Policisë janë parë të Stacionuara buzë rrugës “Agim Ramadani”.

“Jepi zë” mëson se rritja e sigurisë lidhet me vizitën e presidentit maqedonas, Stevo Pendarovski, i cili do të vizitojë nesër Kosovën.

Saktësisht, Policia ka marrë informacione se ka dyshime që dikush ka plan për t’i djegur flamujt e Maqedonisë që janë vendosur në këtë rrugë.

Në një urdhër që u është dhënë zyrtarëve policorë nga eprorët, është kërkuar një plan për të mos lejuar djegia e flamurit maqedonas.

Për këtë, veturat e Policisë janë stacionuar në shumë lokacione përgjatë një prej rrugëve kryesore të kryeqytetit.

Ndryshe, rruga “Agim Ramadani” është mbushur me flamuj të Kosovës dhe Maqedonisë që nga mëngjesi i sotëm.

Të fundit

Operohet deputeti i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka deklaruar se pas disa ditë qëndrimi, sot ka dalë nga Qendra Klinike Universitare në Prishtinë. Kjo për shkak...

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Lajme të tjera