Pishina publike më e shtrenjtë se pishinat private

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Qytetarët e Mitrovicës po ankohen se hyrja në pishinën publike “Omni Sport”, që u hap së fundmi, është shumë e shtrenjtë.

Të gjithë qytetarët me padurim e kishin pritur hapjen e kësaj pishine, mirëpo nga numri i vizitorëve nuk po është aq i madh.

Shumica nga ta që kanë adresuar ankesa në “ Jepi zë”, kanë thënë se kanë shkuar sa për ta provuar, duke shtuar se çmimi do të jetë arsyeja pse nuk do të shkojnë më.

Ju kujtojmë se pagesa për hyrje për personat e rritur është 4€, ndërsa për fëmijë 2 euro, ndërsa koha maksimale e qëndrimit është 3 orë.

Duke e ditur se kjo pishinë është publike dhe menaxhohet nga Komuna, dhe natyrisht kushtet e mitrovicasve, e bëjnë të shtrenjtë këtë pishinë.

Vitin e ardhshëm planifikohet të hapet edhe një pishinë tjetër private e mbyllur, që natyrisht do ta dëmtojë klientelën e pishinë Omni Sport.

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera