Përpos në Graçanicë, banerat në mbrojtje të krerëve të UÇK u dëmtuan edhe në Babimost.

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Dëmtimi i banerave “Liria ka emër” në fshatin Kishnicë të Graçanicës shkaktoi reagime të shumta për arsye se ngjarja ndodhi në një komunë veriore dhe se ndodhi paralelisht me gjykimin e krerëve të UÇK-së në Gjykatën Speciale në Hagë.


Megjithatë, kjo nuk është hera e parë që një gjë e tillë ka ndodhur. Para pak javësh “Jepi zë” ka raportuar për djegien e një baneri të njëjtë në fshatin Babimost.

Orkestruesit e kampanjës “Liria ka emër”, që kryesisht janë figura të Partisë Demokratike, aktin e tillë e patën quajtur si të papranueshëm e që nxit urrejtje.

Sidoqoftë, i njëjti rast si në Babimost edhe në Kishnicë, ka shkaktuar reagime më të shumta në këtë të fundit për shkak të përbërjes demografike të fshatit dhe bindjes se motivi i aktit ka qenë ksenofobik.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera