Për sfidën e parë në qeverisje, Bedri Hamza shpreson në VV-në – a do t’ia bëjë kuorumin për Kryesues?

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Nesër pritet të mbahet mbledhja e dytë e Kuvendit Komunal të Mitrovicës, dhe njëra nga pikat kryesore është zgjedhja e kryesuesit.

Pas bojkotimit të seancës nga LDK, gjëra janë vështirësuar për partinë fituese dhe kryetarin Bedri Hamza, shkruan Jepi zë

VV nga ora 16:00 pritet të mbajë një mbledhje ku do të vendoset për pjesëmarrje apo bojkotim.

Mirëpo, Hamza shpresë ka vetëm tek asamblistët e VV-së, të cilët janë të ndarë në kampin e Bahtirit dhe të tjerët.

Për partinë fituese është e rëndësishme sigurimi i kourumit në sallë, pasi PDK momentalisht ka 13 vota pas dorëheqjes së Arian Tahirit, 1 nga AAK, 1 votë nga PD dhe 1 votë FeD, që në total janë vetëm 16.

Për të nisur seanca për zgjedhjen e kryesuesit, është e nevojshme prezenca e së paku 18 asamblistëve.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Lajme të tjera