Pas “shkundjes së plakave”, po vjen pranvera: Ditët e ardhshme me temperatura të larta

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Dy javët e fundit u karakterizuan me mot shumë të ftohtë, me borë të madhe e ngrica.


Termi popullor i “shkundjes së plakave” zgjati më shumë se zakonisht, duke i bërë të acarta ditët e para të pranverës, shkruan “Jepi zë”.

Mirëpo, tani moti po ndryshon. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë së premtes dhe së shtunës pritet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale pritet të shkojnë rreth -4 gradë Celsius deri në 0 ndërsa ato maksimalet ndërmjet 13 dhe 15 gradë.

Ndërkohë, për shkak të ngricave në mëngjes, IHMK-ja ka këshilluar qytetarët që të kenë kujdes të shtuar në komunikacion.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera