Pas grindjes me gruan, Aliu ngjitet në kulmin e ndërtesës për të kryer vetëvrasje, përfundon mbi fqinjin

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Një burrë nga Turqia i identifikuar si Ali.I, ishte ngjitur në kulmin e një ndërtese në Adana të Turqisë me qëllim që të kryej vetëvrasje.

Ai fillimisht ishte grindur me bashkëshorten e cila u largua me tre fëmijët e tyre, e Ali më pas ishte ngjitur në kulmin e ndërtesës – nga ku e vëzhgonin të habitur fqinjët, transmeton Telegrafi.

Aty menjëherë ishte telefonuar policia që pas disa minutave negociata duke tentuar ta bindin burrin që të mos bëjë ndonjë veprim të pamenduar mirë, Ali kërceu nga kulmi.

Megjithatë, ishte fqinji i tij Ufuk A, i cili me çdo kusht ishte i gatshëm që ta shpëtojë. Madje vrapoi për ta kapur – duke përfunduar kështu mbi trupin e tij.

E pavarësisht këtij epilogu, Ali dhe Ufuk pësuan lëndime trupore por i shpëtuan më të keqes. Dyshja janë dërguar me urgjencë në spital për tretman, nga ku u bë e ditur se janë jashtë rrezikut për jetë.

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera