“Nuk është festë islame”, Fero bën thirrje që të mos festohet Shën Valentini

Publikuar më:

Reperi Feronit Shabani, i njohur si Fero, dikur kishte hit një këngë për Shën Valentin.

Pasi është bërë musliman i devotshëm, reperi ka bërë thirrje që Shën Valentini, Dita e të Dashuruarve mos të festohet.

Ai ka thënë se kjo nuk është festë islame dhe nuk duhet të festohet në asnjë lloj forme.

“Për mu Shën Valentin veç një ditë me kanë është palidhje”, ishte refreni i këngës së Feros së kënduar pak vite më parë.

JU REKOMANDOJMË