Në fshatin e Agim Bahtirit, VV-ja fiton 73%

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Mitrovica është pushtuar tani nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila mori 63% të votave, apo 19835 sosh.


Pas mbeti PDK-ja me 7995 vota apo 25.4% ndërkohë LDK-ja e treta me 2002 vota, shkruan “Jepi zë”.

Ndërkohë, janë nxjerrë disa të dhëna edhe nga fshatrat e Mitrovicës, ku vërehet fitorja e VV-së në shumicën prej tyre.

Edhe në fshatin e kryetarit Agim Bahtiri fitoi partia e Kurtit, me një rezultat shumë të thellë.

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të fitojë 73% të votave në fshatin Gushafc të Mitrovicës.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera