Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje.

“E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do të mbetet përgjithmonë në kujtesën e kolegëve dhe pacientëve të saj si një person i ndritur, pozitiv, një kolege punëtore dhe vetëmohuese, e cila me energjinë e saj pozitive ishte ilaçi dhe mbështetja më e mirë për pacientët e saj”, shkruhet nën të. Foto.

Llogaria zyrtare e qendrës shëndetësore ka kujtuar punën e mjekut të preferuar, raporton Express.

– Dr. Dobrinka Marić ka lindur më 25 korrik 1961. në Sarajevë. Ajo u punësua në Qendrën Shëndetësore Bijeljina nga 4 nëntor 1996. vjet. Përkujtimi i vdekjes së një kolegu të dashur do të mbahet në sallën e ceremonive të Qendrës Shëndetësore Bijeljina ditën e mërkurë, 5 tetor 2022. viti në orën 11. Varrimi do të bëhet në Varrezat e Reja në Bijeljina të mërkurën, më 5 tetor 2022. në orën 13:00 – thuhet në njoftim.

Kujtojmë se Dobrinka është gjetur e vdekur në shtrat në një banesë në Vozhdovac, ndërsa për vrasjen e saj dyshohet djali i saj Gjorgje, i cili u mor në paraburgim.

Sipas rezultateve të para të hetimeve, Gjorgje vrau brutalisht nënën e tij më 30 shtator, kur e goditi disa herë me një send të mprehtë në trup dhe në kokë. Pas kësaj, ai humbi me vrap nëpër rrugët e Beogradit dhe u përplas me një vajzë me motoçikletë pranë Monumentit të Ujkut.

– Kur e kanë çuar në polici ka folur në mënyrë jo koherente, ndaj është kontaktuar familja. Më pas motra e të riut tregoi se prej disa ditësh nuk kishte dëgjuar për të ëmën. Pas kësaj, në banesë është gjetur trupi i një gruaje pa shenja jete, me disa lëndime në kokë dhe trup – ka sqaruar burimi.

 

 

Të fundit

Lajm i bujshëm: Behxhet Pacolli i interesuar ta blejë Manchester United

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm,...

Lajme të tjera