Mërgimtari publikon biletën, vjen nga Zvicra për të votuar: Çka janë 120 franga për Albin babën

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani ka shpërndarë Legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës dhe i ka caktuar zgjedhjet parlamentare të parakohshme për 14 shkurt, shkruan Reporteri.net.

Menjëherë pas këtij vendimi kanë nisur reagime të shumta. Edhe diaspora ka nisur moblizimin për zgjedhje. Madje një bashkëatdhetar e ka rezervuar biletën dhe e ka deklaruar votën e tij për Vetëvendosjen.

Ai e ka bërë publik në rrjetin social rezervimin e biletës.

“Hajde përhajr, cka janë 120 franga për Albin babën”, ka shkruar ai.

Kujtojmë se në zgjedhjet e kaluara Lëvizja Vetëvendosje mori përkrahje të madhe nga shqiptarët e Kosovës që jetojnë në përendim.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera