Mërgimtari nga Vushtrria i çon selam Valon Sylës: “Mos bo shumë blla blla blla…”

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Të shumtë janë mërgimtarët të cilat para kamerës nuk hezitojnë ta komentojnë deklaratën e Valon Sylës kohë më parë që bëri bujë të madhe.

Kësaj radhe, një nga bashkatdhetarët tanë që ka ardhur për pushime në Vushtrri, pati një selam për Sylën. Madje, ai tha se Syla nuk është shqiptar.

Mërgimtari i ka çuar mesazh Valon Sylës duke i thënë “Mos bo shumë blla blla blla…”

Tashmë është e njohur edhe nofka që u ka dhënë mërgimtarëve Valon Syla, duke i quajtur “Gërrnaça”.

Kjo shprehje e tij kishte shkaktuar një nervozizëm tek bashkëatdhetarët tanë, por edhe tek qytetarët terë kishin kundërshtuar Sylen.

Vetë analisti Valon Syla, kishte thënë se këtë epitet u kishte dhënë pasi shumë nga mërgimtarët vetëm votojnë por nuk jejtojnë në Kosovë, ka të tjerë vijnë vetëm t’i rregullojnë dhëmbët, apo edhe ta mbushin shishen me aklla e redbulla.

Situata ishte bërë edhe më serioze kur një qytetar nga Zvicra kishte sulmuar Sylen, në mes të qytetit të Prishtinës, dhe i cili pastaj ishte penduar.

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera