Letër nga një kamarier, drejtuar Qeverisë: Para se të na mbyllni, eja më pyet si mbijetova vitin e kaluar

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Një kamarier, duke mbetur anonim, e ka shkruar një letër drejtuar Qeverisë së Kosovës, duke iu ankuar për gjendjen në të cilën ndodhet.


Në letrën drejtuar qeveritarëve, kamarieri i fton të shohin gjendjen e tij para se ta mbyllin vendin, shkruan “Jepi zë”.

Ai i ka ftuar që ta pyesin se si ka mbijetuar vitin e kaluar dhe si po menaxhon borxhet që është future, e po ashtu edhe si arriti të paguaj ilaçet për nënën e sëmurë.

Letra e plotë e kamarierit pa ndërhyrje:

Leter nga nje puntor kamarier.

Para se ta mbyllni kete popull ne kafaz,eja me pytni si i mbijetova skamjes vitin e kaluar,dhe si po i perballoj borgjet qe jam futur.

A me pyte a kisha buk per femij dhe si po i mbaja ata.

Eja me pyt se sa e pagujta nje thes miell dhe sa prita ne rend per ta marr ate.

Eja me pyt se ku mora para per te ble ilaqe per nenen e semur?

Eja me pyt se sa te shtrejta ishin ato ne ditet se sa ishim te izoluar.

Eja me pyt si u sherova nga Covidi pa ndihmen e juaj duke paguar qindra euro ilaqe e kontrolla.

Eja me pyt se si obligohem ta paguaj rrymen ujin dhe mbeturinat e tatimin e shtetit?

Eja me pyt se sa hyra borgj per te i paguar detyrimet ndaj shtetit deri sa ti me izolon dhe me len pa pune.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera