Lajm i mirë: Në dy ditët e fundit, asnjë i vdekur nga COVID-i në Mitrovicë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Dy javët e kaluara për Mitrovicën ishin kritike, pasi numri i viktimave nga COVID-I shënoi rritje të madhe.


Mitrovica u bë një prej qyteteve me numrin më të madh të vdekjeve, duke u regjistruar 26 vdekje që nga nisja e pandemisë, shkruan Jepi zë.

Por në dy ditët e fundit, fatmirësisht, Mitrovica nuk ka viktima nga virusi. “Jepi zë” ka mësuar nga burime brenda Spitalit se gjendja ka nisur të qetësohet.

Ky lajm i mirë vije pas disa ditësh të rënda, ku pati raste që vdiqën tre persona brenda një dite, e disa herë nga dy persona.

Ndryshe, vdekja e fundit në Mitrovicë u regjistrua më 17 gusht, kur inxhinieri i Trepçës, Zijadin Mustafa, humbi jetën në betejën më virusin.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera