Kosovarit i hyjnë hajnat në shtëpi, i vjedhin pushkën teksa ai po flinte

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Një person ka raportuar në Polici se i është vjedhur pushka e gjuetisë brenda shtëpisë nga persona të panjohur.

Sipas Policisë së Kosovës, arma ka qenë me leje të skaduar, derisa rasti po vazhdon të hetohet.

“Fsh. Peran , Podujevë 11.05.2021-22:20.  Me 18.05.2021 i dyshuari mashkull  kosovar ka raportuar se person-a të panjohur me forcë kishin depërtuar në shtëpinë e tij dhe nga aty përveç tjerash i kanë vjedhur edhe një pushkë gjuetie  me leje të skaduar. Me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, ka thënë PK në raportin e saj ditor, pa dhënë detaje tjera.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera