“Kosova është Shqipëri”, sherr mes tifozëve skocezë dhe atyre serbë

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

 

Para dy ditëve është luajtur edhe takimi i kthimit në Europa League mes Crvena Zvezda dhe Rangers, sfidë në të cilën preu biletën për në çerekfinale skuadra skoceze.

Por një tjetër episod është publikuar nga “Republika”. Sipas burimit në fjalë një grup tifozësh është dëgjuar teksa thërrisnin “Kosova është Shqipëri”, ku më pas ka filluar edhe sherri mes dy tifozerive.

“Republika” në Serbi shkruan se ata u përplasën jashtë hotelit “Metropol” pikërisht prej thirrjes së mësipërme.

Në rrjetet sociale është publikuar edhe video, ndërkohë që portali serb e ka cilësuar provokim korin e pretenduar që kanë kënduar tifozët nga Skocia.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera