Kompletohet grupi i Kosovës në Ligën e Kombeve

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Nga ora 18:00 ka nisur hedhja e shortit për edicionin e tretë të Ligës së Kombeve (2022/2023).

Kosova, që gjendet në Ligën C, është pjesë e Grupit 2 bashkë me Qipron/Estoninë, Greqinë, Irlandën e Veriut.

Ndeshje do të luhet në qershor dhe shtator të vitit 2022.

Vazot

Liga A

Vazo e parë: Franca, Spanja, Italia, Belgjika

Vazo e dytë: Portugalia, Holanda, Danimarka, Gjermania

Vazo e tretë: Anglia, Polonia, Zvicra, Kroacia

Vazo e katërt: Uellsi, Austria, Çekia, Hungaria

Grupi 1:

Grupi 2:

Grupi 3:

Grupi 4:

Liga B

Vazo e parë: Ukraina, Suedia, Bosnja-Hercegovina, Islanda

Vazo e dytë: Finlanda, Norvegjia, Skocia, Rusia

Vazo e tretë: Izraeli, Rumania, Serbia, Irlanda

Vazo e katërt: Sllovenia, Mali i Zi, Shqipëria, Armenia

Grupi 1:

Grupi 2:

Grupi 3:

Grupi 4:

Liga C

Grupi 1: Ishujt Faroe, Lituania, Luksemburgu, Turqia

Grupi 2: Qipro/Estonia, Kosova, Greqia, Irlanda e Veriut

Grupi 3: Kazakistani/Moldavia, Azerbajxhani, Bjellorusia, Sllovakia

Grupi 4: Gjibraltari, Gjeorgjia, Maqedonia e Veriut, Bullgaria

Liga D

Grupi 1: Letonia, Andorra, Kazakistani/Moldavia, Lihtenshtajni

Grupi 2: San Marino, Qipro/Estonia, Malta

Të fundit

Operohet deputeti i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka deklaruar se pas disa ditë qëndrimi, sot ka dalë nga Qendra Klinike Universitare në Prishtinë. Kjo për shkak...

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Lajme të tjera