KF Trepça e madhe po ngritet: Nën kujdesin e legjendave të futbollit mitrovicas, e ardhmja është e sigurt

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Klubi më i madh shqiptar, KF Trepça po rikthehet gradualisht në majat e futbollit kosovar.

Garancë për këtë sukses janë gjeneratat e reja që po krijohen në shkollën e futbollit “Trepça”, shkruan Jepi zë.

Për shkollimin dhe kalitjen e të rinjve po kujdesen emra të njohur të futbollit mitrovicas dhe kosovar në krye me Nexhat Zhubin, Emin Baliqin, Shpëtim Fetahu, Enis Manxholli, Bujar Rama dhe Arsim Haliti.

Shkolla e këtij klubi ka numër të madh të fëmijëve dhe është njëra nga më të suksesshmet në gjithë Kosovën, ndërsa rezultatet e tyre tashmë janë evidente nëpër të gjitha nivelet e garave në nivel lokal dhe nacional.

Ekipi i parë i cili bën gara në Ligën e Parë tashmë përbëhet me shumicën e futbollistëve nga kategoria e Juniorëve, dhe me plot sukses kanë arritur t’i mbrojnë ngjyrat e klubit, duke përfunduar të dytit në tabelë, me synim superligën.

Me përkrahjen e tifo grupit “Torcida”, stafit dhe menaxhmentit të klubit, e ardhmja për futbollistët pritet të jetë e ndritur ndërsa KF Trepça të rikthehet sigurt në vendin që i takon.

Të fundit

Operohet deputeti i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka deklaruar se pas disa ditë qëndrimi, sot ka dalë nga Qendra Klinike Universitare në Prishtinë. Kjo për shkak...

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Lajme të tjera