Kërcet dajaku në një familje kosovare: Babai rrah djalin e tij 34-vjeçar pasi ia prishi gjumin

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Një rast jo fort i zakontë i dhunës në familje ka ndodhur mbrëmë, pak para mesnatës, në fshatin Bardhosh të Ferizajt, ku një person ka sulmuar fizikisht djalin e tij për shkak të zhurmës në shtëpi, raporton Gazeta Sinjali.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Ekrem Dili”, kur djali i të dyshuarit ishte kthyer në shtëpi me gruan dhe fëmijët dhe për një moment babai i tij kishte filluar debatin se “pse po ma prish gjumin duke bë zhurmë”, me ç’rast situata ka eskaluar në konflikt fizik.

Djali 34-vjeçar i cili pësoi lëndime si pasojë e sulmit nga babai ka marrë trajtim mjekësor, teksa dy palët e përfshira janë intervistuar në stacion policor.

Gjatë intervistimit të babait të viktimës, i njëjti ka dhënë versionin e tij para hetuesve policore dhe është shprehur se edhe djali i tij e ka sulmuar atë, pas mosmarrëveshjes që kishin me njëri-tjetrin.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, ndaj 64-vjeçarit është iniciuar rasti si “dhunë në familje”

Të fundit

Lajme të tjera