Kapen dy të rinj duke shitur marihuanë në Vushtrri, u ikin policëve por arrestohen pas disa orësh

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Pas pranimit të informatës, se persona të dyshuar po shpërndanin drogë afër një lokali në Vushtrri, Policia e Kosovës ka kontaktuar me Gjykatën Themelore të Mitrovicës – Dega Vushtrri, nga të cilët ka pranuar urdhërin verbal që të kontrollohet lokacioni.

Policia ka filluar kontrollin rreth orës 20:30, të natës së kaluar, ku kanë kërkuar nga një person dokument identifikimi, mirëpo i njëjti ka filluar të ikë nga policia.

Por, i dyshuari kishte arritur t’i largohet policisë vetëm për pak çaste, pasiqë i njëjti është arrestuar në shesh të qytetit nga zyrtarët policorë.

Pasi e kanë kapur të dyshuarin, policia ka filluar me kontrollim, ku iu kanë gjetur një cigare e cila e dyshohet të jetë substancë narkotike (marihuanë), një mulli bluarje (grinder), dy qese të mbushura me substancë dhe disa fletëza (rizla) për mbështjelljen e marihuanës.

“Në të njëjtin lokacion, gjatë kontrollit të një personi tjetër, policia ka gjetur në xhepin e tij një sasi municioni prej dhjetë (10) fishekësh të kalibrit 7.62 mm që dyshohet se i përkasin armës AK-47”, thuhet në njoftim të Policisë.

Personi i cili mbante me vete plumba është arrestuar dhe Policia ka realizuar kontroll edhe në vendbanimin e tij.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera