Kamberi i LDK-së: Kosova nuk do të jetë e njëjtë pas 6 tetorit, do të çlirohet nga logjika mesjetare

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Kandidati i LDK-së për deputet nga Mitrovica, Safet Kamberi, i cili është edhe kryetar dege i partisë, ka thënë se Kosova nuk do të jetë e njëjtëa pas zgjedhjeve.

Sipas tij, pas kësaj date, Kosova do të çlirohet nga logjika farefisnore dhe mesjetare e qeverisjes.

Ai ka potencuar se shteti do t’i kthehet popullit, ndërkaq popullit do t’i kthehet mirëqënia.

Statusi i plotë:

Mirëmëngjesi njerëz të mirë,

Kosova jonë e bukur nuk do të jetë më e njejtë pas 6 tetorit, ajo do të çlirohet nga llogjika farefisnore e mesjetare e qeverisjes. Shtetin do t’ia kthejmë popullit, e popullit do t’ia kthejmë mirëqenien!

Me Vjosen Kryeministre!

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera