I rritur në kushte jo të mira, shkoi në mërgim për të punuar dhe u kthye në Kosovë: Naser Imeri tani ndanë mbi 200 mijë euro në vit për bamirësi

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Naser Imeri është biznismen nga Vushtrria dhe ka në pronësi kompaninë gjigante “Ariani Company”, punëdhënësin më të madh në rajon.

Ai tregon se është rritur në kushte jo të mira ekonomike si fëmijë. Pas daljes nga Kosova, Imeri qëndroi disa vjet në mërgim, nga ku më pas kthehet përseri në Kosovë dhe merret me biznes.

Fati dhe puna bëjnë që ky i fundit të arrijë të bëhet milioner, por pa harruar asnjëherë të kaluarën e tij të rëndë.

Naseri tregon se vazhdimisht nga buxheti i tij dhe kompanisë ndanë nga 200 mijë euro në vit për bamirësi.

Këto mjete ai thotë se ka shumë dëshirë që t’i rris edhe më tepër pasi, siç thotë ai, “sa më shumë që po jep, aq më shumë po i rritet pasuria”.

Naser Imeri është ndër të paktit që merren me humanizëm, por deri vonë nuk i ka bërë publike.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera