I pranuari që u takua me zëvendëskryeministrin: Morëm garanci që nuk anulohet konkursi në Trepçë

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Sot dhjetëra persona protestuan para Qeverisë së Kosovës, duke kërkuar që të mos anulohet konkursi për punëtorët e Trepçës.


Nga ta, 3 persona u futën në takim me zëvendëskryeministrin Haki Abazi, me të cilin biseduan lidhur me këtë çështje.

Një prej të pranuarve që ishin në takim në Qeveri, tha se kanë marrë garanci se konkursi nuk do të anulohet.

“Une personalisht se bashku me 2 persona kandidat qe jemi pranuar ne trepqe biseduam me zevendes kryeministrin Haki Abazi dhe morem garanci qe nuk anulohet konkursi , thenja e tij ishe ne nuk jemi te largojm njerez nga puna po jemi per te punsuar njerez. Emri im eshte perfolur ne emisioni jeta ne kosove se gjoja kam bere shkelje ligjore dhe manipuluese qe nuk jam hyr fare ne test. E argumentova me fakte konkrete qe kam hyr ne teste dhe vetem me merita jam pranuar ne trepqe, mirpo eshte bere nje gabim teknik qe emri im rezulton ne minieren e Artanes. Betohem qe nuk kam bere asnje gabim lidhur me punsimin tim”, ka thënë Sabedin Smakolli.

Ndryshe, Trepça kishte anuluar pjesërisht disa pozita që ishin në konkursin e fundit, të cilat do të rishpallen.

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera