Hoxhallarët mitrovicas u përgjigjen feministeve, vendosen pjesë nga Kurani nëpër qytet

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Disa murale që u vendosën nëpër muret e qytetit të Mitrovicës nga një grup i feministeve, ka ngjallur diskutimin më të madh kohën e fundit lidhur me barazinë.


Nga ky debat nuk kanë mbetur jashtë as hoxhallarët, të cilët komentuan mjaft zëshëm grafitet e vendosura në qytet, shkruan “Jepi zë”.

E si përgjigjje ndaj feministeve, hoxhallarët kanë paguar për të vendosur edhe pjesë nga Kurani nëpër qytet.

Siç shihet nga fotografitë, hoxhallarët kanë vendosur thënie ku flitet për moralin e çështje që lidhen me temën që u diskutua.

Ndërkohë, gratë e Mitrovicës kanë kritikuar ashpër qasjen e disa hoxhallarëve, të cilët nuk i mirëpriten këto grafite.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera