Gruaja në Kamboxhia martohet me lopën, pretendon se në trupin e kafshës është rilindur shpirti i burrit të saj

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Një grua u martua me një lopë dhe është e bindur se kafsha është në të vërtetë burri i saj i vdekur që u rilind në trupin e lopës.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, një video e çuditshme tregon Khim Hang, 74-vjeçare, duke jetuar në ‘lumturi martesore’ me lopën në shtëpinë e saj në provincën verilindore Kratie të Kamboxhias.

Khim është e bindur se kjo lopë ka “të njëjtin karakter” si bashkëshorti i saj i vdekur.

Ndonëse videoja nuk ka transmetuar dasmën, disa banorë pretenduan se kishin marrë pjesë në ceremoni.

Lopa jeton aktualisht në shtëpinë njëkatëshe të Hang-ut, derisa kjo e fundit e lë të flejë në të njëjtat jastëkë me të cilët flinte burri i saj, Tol Khut, i cili vdiq vitin e kaluar.

Të fundit

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...

Lajme të tjera