Gjilanasit mbyllin sot festivalin ‘Mitrovica in Fest’

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Shfaqja e Teatrit të Qytetit të Gjilanit “Shfaqja që shkon keq” me regji të Ilir Bokshit jepet sot në natën finale të Festivalit Tradicional të Komedisë “Mitrovica in Fest” që po mbahet në Mitrovicë.

Shfaqja jepet në ora 19:30, ndërsa sjellë përpjekjet maksimale të një trupe amatorësh për të realizuar një shfaqje.

Festivali Tradicional i Komedisë “Mitrovica in Fest” mbyllet po sot me ndarjen e çmimeve: ‘Aktori më i mirë’, ‘Aktorja më e mirë’, ‘Aktori më e mirë në rol dytësor’, ‘Aktorja më e mirë në rol dytësor’ dhe Çmimin ‘Shfaqja me e mirë’.

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera