Gjergj Beka prishet me “dostin” Agim Bahtiri

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Të gjithë janë mësuar të shohin Agim Bahtirin në shoqërinë e Gjergj Bekës, që u bë zëvendësministër falë tij.

Raportet e tyre ishin shumë të afërta, mirëpo tani gjithçka ndryshuar që kur Bahtiri kaloi në VV.

Gjergj Beka nuk u fut në listë për deputet, dhe kjo ishte çarja e parë mes tyre. Më pas, raportet ishin përkeqësuar.

Prishja përfundimtare ishte largimi i xhaxhait Iset Beka nga pozita e drejtorit të Arsimit, duke bërë që gjithçka mes tyre të marr fund.

Gjergj Beka, ndërkohë, ka qenë një prej personave që ka kundërshtuar kalimin në VV, dhe pikërisht në kohën kur po ndodhte kalimi, ai ka pasur takim me Behgjet Pacollin.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera