Fjolla Morina dënohet me 6 vjet burg

Publikuar më:

Këngëtarja e njohur nga Kosova është dënuar nga gjykata e Kukësit me 6 vite burg për trafikim armësh.


Kujtojmë se Fjolla Morina u arrestua pasi u kap me dy pistoleta në çantë gjatë tentativës për të kaluar kufirin drejt Shqipërisë nga dogana e Morinës, e shoqëruar nga shoferi dhe biznesmeni Fisnik Syla me të cilin u martua pak ditë më parë.

Gjykata e Kukësit dha masën e arrestit në shtëpi, dhe këngëtarja mori me qira një banesë në Kukës, ku do të duhej të qëndronte të paktën deri në seancën e radhës.

Fjolla është akuzuar për dy vepra nga Gjykata e Kukësit. Përveç akuzës së “Trafikut të armëve dhe municionit”, këngëtarja ajo akuzohet edhe për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

Momentalisht ajo gjendet në arrati.

JU REKOMANDOJMË