Emocionuese: Hyrja e trupave të NATO-s në Vushtrri, kur u çlirua 22 vite më parë

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Qyteti i Vushtrrisë sot shënon Ditën e Çlirimit të Vushtrrisë, momentin kur 22 vite më parë trupat e NATO-s hynë në qytetin e Vushtrrisë për t’i kthyer ndjenjën e lirisë qytetarëve të stërvuajtur nga një luftë e pamëshirshëm.


Pamjet në vijim paraqesin gëzimin e fëmijëve dhe të rriturëve që përjetojnë këtë moment historik, ndërsa nuk mungojnë as pamje të anës së errët të kësaj epoke, ato të Forcave Serbe që ishin ankthi i popullatës civile në Vushtrri në atë kohë.

Në vijim pamjet e 22 viteve më parë:

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera