E turpshme: Thyhen zyrat e Trepçës ’89

Publikuar më:

Zyrat e klubit Trepça ’89 janë thyer dhe demoluar nga persona të panjohur.

Rastin e kanë konfirmuar klubi përmes një njoftimi

Ata kanë thënë se akoma nuk dihet dëmi që ështê shkaktuar, por kanë shtuar se kjo nuk është hera e parë.

Njoftimi i plotë:

Sot në orët e hershme të mëngjesit thyhen dhe demolohen zyret e Stadiumit Riza Lushta në Mitrovicë. Rasti është ndër hetime dhe deri sa të përfundojnë hetimet nuk dihet saktë se sa është dëmi i shkaktuar.
Nuk është hera e parë që ndodhin këso gjërash të pahishme siq dihet vite më parë ju është vënë edhe flaka Stadiumit.
Kërkojm nga organet e rendit dhe sigurisë për të cilët kemi besim të plotë që të ketë më shumë patrullime sepse po ka rastr kur edhe disa të rinjë për të cilët dyshohet se janë përdorues të substancave narkotike të cilët janë parë shumë shpesh afër Stadiumit

JU REKOMANDOJMË