E turpshme: Një mitrovicas fshin prapanicën e qenit me flamur të Kosovës

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Një gjest i pahijshëm ka ndodhur në një prej fshatrave të Mitrovicës, ku një qytetar nuk hezituar ta përdhos flamurin e shtetit.


Në një fotografi që ka siguruar “Jepi zë”, shihet një burrë që me flamur të Kosovës fshin prapanicën e qenit të tij.

“Jepi zë” e di identitetin e personit, mirëpo nuk dëshiron ta publikojë për arsye privatësie. Mirëpo, duhet theksuar se personi nuk është i angazhuar politikisht.

Sidoqoftë, gjesti i tij është konsideruar i turpshëm nga disa qytetarë të cilët e kanë adresuar fotografinë tek “Jepi zë”.

Ndryshe, flamuri i Kosovës edhe pas 12 vitesh pavarësi vazhdon të mos pranohet nga disa, e madje të përdhoset. Ka pasur raste kur ai është djegur e shkelur me këmbë.

- Advertisement -

Të fundit

COVID-i s’ka të ndalur në Mitrovicë, 33 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera