E rëndë: COVID i merr jetën 17 vjeçarit shqiptar

Publikuar më:

COVID-19 i ka marrë jetën një 17-vjecari nga Elbasani, i cili ishte i shtruar prej disa ditësh në  spitalin “Shefqet Ndroqi”.


Nuk dihet ende nëse i riu që ka humbur jetën ka pasur sëmundje shoqëruese apo jo, shkruajnë mediat në Shqipëri.

Vdekja e tij shënon një nga moshat më të reja që prej fillimit të pandemisë. I riu ndodhej prej një jave i intubuar në Infektiv, ndërsa nuk ka detaje nga ana e spitalit për gjendjen e tij të rënduar duke qenë kaq i ri.

Ditën e djeshme kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 1071 qytetarë në Shqipëri ndërsa në spitalet COVID në Tiranë dhe në dy spitale rajonale po trajtohen 618 pacientë.

JU REKOMANDOJMË