E parkoj veturën para kontinjerëve, qytetarët ia mbushin veturën me mbeturina

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Mbi veturën e një qytetari në, dikush i ka lënë qeset e mbeturinës pasi që shoferi kishte parkuar veturën afër kontinierëve. Si shenjë “revolte” për këtë parkim, qytetari ka vendosur që mbeturinat t’i lë mbi veturë.

Janë të shumta rastet kur shoferët parkojnë në mënyrë jo të duhur. Kjo vie edhe si mungesë e vend-parkimeve.

Herë në trotuar e herë në hapësira gjelbëruese, shpesh janë fotografuar shoferët duke parkuar.
Mirëpo së fundi ka ndodhur një parkim ndryshe një ngjarje më ndryshe.

Shoferi kishte vendosur që diku në Fushë Kosovë të parkonte veturën e tij Golf, afër kontinierëve të mbeturinave, shkruan Jepi zë. Ky parkim duket se e ka irrituar një qytetar, pasi që vetura kishte bllokuar rrugën dhe nuk ishte hapësira e liruar afër kontinierëve

“I revoltuar” me këtë qytetari ka vendosur që të ia vendos mbeturinat kësaj veture mbi pjesën e përparme.

Në fotografitë e dërguara në “Jepi zë”, shihet se janë pesë qese me mbeturina dhe që nga shumë qytetarë ka marrë shumë pëlqime ky gjest i qytetarit.

Më poshtë keni fotografitë.

 

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera