E pabesueshme: Klubi mitrovicas ia bëri 10-0 për 39 minuta, ekipi kundërshtar e lë lojën

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Klubi mitrovicas “Australia”ka mposhtur klubin “United Boys” në minutat e parë të ndeshjes.

Kjo pasi mitrovicasit shënuan 10 gola për 39 minuta, shkruan Jepi zë.

Pas kësaj, ekipi kundërshtar ka lëshuar fushën.

“Ftojmë Federaten e Futbollit të Kosovës që në bazë të rregulloreve të saj të veproj dhe ekipet e tilla të cilat vetëm i bëjnë dëm futbollit Kosovar të i ndëshkoj me përjashtim nga garat”, thuhet në reagim.

Postimi i plotë:

😡E PABESUESHME! Skuadra e United Boys e lëshon fushen në min’39 pas shënimit të golit për 0:10 të K.F. AUSTRALIA F.C.

🤯Është e dhimbëshme që ngjarjet e tilla po ndodhin në Futbollin Kosovar, një skuadër e cila  në sezonen vjeshtore nuk udhëtoi fare në Mitrovicë, e në këtë sezonë në ndeshjen e javës së 13 – të ata e lëshojnë fushen dhe ndeshja ndërpritet në min e ’39

🙀Ndeshje e luajtur vetëm 39′ minuta – K.F United Boys 0:10 K.F. AUSTRALIA F.C.🟡

Golashënues :

Florian Berisha x5 ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️

Bleon Tupella x2 ⚽️⚽️

Blerim Zeneli x2 ⚽️⚽️

Besart Islami x1 ⚽️

🙎‍♂️ Ftojmë Federaten e Futbollit të Kosovës që në bazë të rregulloreve të saj të veproj dhe ekipet e tilla të cilat vetëm i bëjnë dëm futbollit Kosovar të i ndëshkoj me përjashtim nga garat.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera