E mrekullueshme: “Djemtë e Mitrovicës” me në krye Lindrit Misinin, mbledhin 15 mijë euro brenda 20 minutash për jetimen Nazlije Sherifi

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Grupi humanitar “Djemtë e Mitrovicës” me në krye biznesmenin dhe humanistin Lindrit Misinin, kanë grumbulluar 15 mijë euro brenda 20 minutash për 19 vjecaren Nazlije Sherifi e cila ka nevojë për transplant të veshkës.


Këtë gjë e kanë konfirmuar grupi për “Jepi zë”, duke thënë se mbledhja e parave ka ndodhur në kohë rekord.

Gazeta ka pyetur edhe biznesmenin Lindrit Misini për ta konfirmuar, e ai ka thënë se kjo është e vërtetë dhe ndihma u ofrua me shumë kënaqësi.

Ndërkohë, ndihma për 19 vjecaren nga Mitrovica po vazhdon, pasi ajo ka nevojë për 200 mijë euro pasi është diagnostifikuar me Glomerulosklerozë Foke Segmentale.

Familja e saj ka thënë se nuk i ka këto mjete, andaj ka kërkuar ndihmën e qytetarëve që vajza e tyre të arrijë ta kryejë me sukses këtë transplantim të veshkës.

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera