Dorëhiqet u.d. i drejtorit të Trepçës, Hysen Vrajolli

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Është dorëhequr ushtruesi i detyrës së drejtorit të Trepçës, Hysen Vrajolli.


Nga burime brenda ndërmarrjes Trepça, “Jepi zë” merr vesh se dorëheqja eHysen Vrajollit është bërë sot në një mbledhje të jashtëzakonshme, të thirrur nga Bordi i Përkohshëm.

Duhet theksuar se më herët nga minatorët ishte kërkuar shkarkimi i tij, pasi ata e fajësojnë atë dhe Shyqri Sadikun për mosekszekutimin e pagave.

Ditë më parë, u raportua në media se edhe vetë Qeveria në një takim me Bordin dhe menaxhmetin, kishte kërkuar shkarkimin e Hysen Vrajollit.

Ndryshe Minatorët e Trepçës në Stan Tërg nga mbrëmë kanë filluar grevën duke u ngujuar nën tokë. Atyre iu janë bashkangjitur edhe kolegët e tyre nga Miniera në Artanë.

- Advertisement -

Të fundit

Shpërthen COVID-i në Mitrovicë, 21 raste vetëm sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 mostra të...

Lajme të tjera